Facebook Reklamları

Kocaeli Facebook Reklam Firması

Facebook Reklam Bir Milyarı aşan kullanıcısı -  üyesi ile dünyanın sanal kıtası haline dönüşen site beraberinde Facekolikleri çoktan doğurdu. Artık dünyada 18-34 yaş arasındaki nüfusun % 48'i uyanır uyanmaz facebook sayfasını ziyaret etmekte. Çılgınlık o kadar ileri gitti ki ilgili nüfusun % 28'i yataktan kalkıp yüzlerini yıkamadan telefon ve tabletlerden biri beni dürttü mü diye bakıyor.

İnternet kullanıcılarının 1/3 üne hitap eden Facebook üzerinden site tarafından kayda alınan kullanıcı bilgileri kullanılarak kişiye özel tanıtımlar yapılabilinmekte. Google reklamlarının aynısı diyebileceğimiz tıklama başına ödeme - maliyet mantığı ile çalışan yapıda reklamlara tıklanmazsa herhangi bir maddi kaybınız olmuyor. Seçmiş olduğunuz arama kelimelerinin maliyetleri borsa misali arama popülasyonu ile artıyor veya eksiliyor.  Google reklamlarına göre daha avantajlı olan tarafı lokasyona ilaveten yaş ve meslek gruplarına göre reklamın yapılabiliniyor olması. Kısacası hedef kitlenizi siz belirliyorsunuz.

Ülkemizde otuz milyon civarı üye ve kulanıcısı olan facebook üzerinden reklam vermek istediğinizde 135 karakterlik bir reklam metni belirliyorsunuz. Ürün veya hizmetinizle - markanızla ilgili bir resimle reklamınızı kolayca oluşturabilirsiniz.


Facebook Reklamları verirken;


Facebook reklam Maliyetlerinizi siz belirlersiniz; Günlük 20 TL'lik bir reklam kampanyasında tıklama başı maliyetiniz 0,10 TL olduğunu var sayarsak ziyaretçiniz 200 kişiye ulaşınca reklamlarınız otomatik Facebook tarafından durdurulacaktır.


Facebook reklam  ile maliyetlerinizi siz belirlersiniz;Hedef müşteri kitlelerinizi, lokasyon yaş, cinsiyet, eğitim durumları, medeni durumları ve siyasi görüşlerine göre istediğiniz şekilde belirleyebilirsiniz. Seçtiğiniz  profillerdeki üyelerin facebook’taki reklamlarınızı görebilmesini ya da görememesini sağlayabilirsiniz. Hedef müşteri kitlenizin ürününüzle uygun bir şekilde ayarlanması, daha az reklam maliyeti ve daha fazla satış elde etmenizi sağlar.


Facebook reklam  ile yerel ve bölgesel reklam yapabilirsiniz: Reklamlarınızı sadece belirli bir ülkede, bölgede ve şehirdeki Facebook kullanıcılarını hedefleyecek biçimde ayarlayabilirsiniz. Bu sayede reklam bütçenizi hedef kitleniz için en verimli şekilde kullanırsınız.


Facebook reklam  ile Ölçülebilir sonuçlar elde edersiniz: Reklamlar üzerinde, tıklama başı maliyet seçeneğiyle reklamlarınız gösterildiği zaman değil, yalnızca tıklandığında ödeme yaparsınız. Ziyaretler IP kontrollüdür, aynı bilgisayardan veya ip den 24 saat içinde yapılan tüm tıklamalar için sadece bir kere ödeme yaparsınız.


Facebook reklamları konusunda öne çıkan avantajlar bunlar. Ben müşterilerime Facebook'a içerik