Google Metin Reklamlar

Kocaeli Google Reklam Firması

1- Metin Reklam Nedir?

Google metin reklamlar, organik google aramalarında sağ veya orta üst bölümde çıkan reklamlardır. Reklam kampanyanızı ayarlarken metin reklam seçeneği ile oluşturulan reklamlardır.Normal arama sonuçları dışında google içerik ağına dahil olan sitelerde de gösterilir. Bu özellik opsiyoneldir. Sadece "Google Arama" seçeneğini kullanarak sadece sizi arayanlara ulaşabilirsiniz. İçerik ağına dahil olan siteler içinde "Google Arama" gerekmektedir. Yada "Tüm mevcut siteler" seçeneği ile içerik ağına dahil olan bütün sitelerde gösterim sağlayabilirsiniz. Metin reklamlarda en önemli unsur reklam için kullanılan metinin güçlü ve ilgi uyandırıcı olmasıdır.

2- Reklam Uzantıları

Metin reklamlarındaki önemli bir avantaj "Reklam uzantıları"dır. Reklam uzantıları; telefon bilgileri ve eğer var ise "Google Rehber" kaydınızın birleştirilmesi ile oluşturulabilir. Bu sayede reklamınızı yaparken adres bilgilerinizi demüşterilerinize sunabilirsiniz.

3- Reklam Uzantıları

Google Rapor Tabiki bellirli sabit bir ücret yada en düşük maliyetle yüksek geri dönüş söz konusu değildir. AdWords reklamlarının avantajı ücretlendirmede TBM (tıklama başı maliyet) dir. Verdiğiniz reklamda zaman sınırı yada gösterim süresi gibi sınırlama yoktur. Yanlızca reklamlarınıza tıklandığında sizden ücret alınır. Bunun anlamı reklamlarınızın boşa gitmediği, yeni potansiyel müşteri kazandığınız anlamına gelir. Maliyetler konusunda endişeli misiniz? Merak etmeyin. AdWords, harcamalarınız üzerinde tam kontrol sağlar. Bütçenizi belirleyin Minimum harcama zorunluluğu yoktur; AdWords için ödediğiniz tutarı siz belirlersiniz. Örneğin, reklamınıza beş YTL'lik bir günlük bütçe ve her tıklama için on yeni kuruşluk bir maksimum maliyet belirleyebilirsiniz. Desteksiz tahminlerden uzak durun Anahtar kelimeleri seçme ve bütçenizi en üst düzeye getirme konusunda bilinçli kararlar verebilmeniz için anahtar kelime trafiği ve maliyet tahminleri veriyoruz. (Anahtar kelime maliyetlerini tahmin edin ) Yalnızca sonuçlar için ödeme yapın Reklamınız gösterildiğinde değil, yalnızca birisi reklamınızı tıklarsa ücretlendirilirsiniz. Ödeme seçenekleri ülke ve para birimine göre değişir. Daha fazla bilgi